Zavolajte nám
+421 948 227 819

Aktuality

Novinka - Finančný plán

Teraz máte možnosť zadarmo získať kompletné vypracovanie vášho finančnéh plánu presne podľa vašich príjmov a záväzkov.


Kráľovský život nemeckých dôchodcov

Určite i vy máte v okolí staršieho človeka, ktorý celý život pracoval, plnil si svoje povinnosti voči štátu a teraz by si mal logicky užívať zaslúžený oddych. Opak je však pravdou. Väčšinu seniorov totiž trápi prinízky dôchodok, neraz prirovnávaný doslova k živoreniu.


Ako na hypotéku so štátnym príspevkom pre mladých

OPLATÍ SA EŠTE, KEĎ SÚ DNES TAK NÍZKE ÚROKY? Dnešné úroky na hypotékach: Aktuálne sme v časoch, kedy sa úroky na bežných hypotekárnych úveroch pohybujú od 1,20% do 1,80% Ako funguje príspevok pre mladých (ŠPM) ? Hypotéka so štátnym príspevkom pre mladých funguje tak, že z úroku sa odpočitajú 3% z čoho: 2% poskytuje štát (toto % schvaluje na kalendárny rok a jeho výška sa stanppvuje v štátnom rozpočte) 1% zľavu dáva banka


Stavebné sporenie a jeho význam v súčasnosti

Stavebné sporenie na dofinancovanie hypotéky Ja osobne vnímam stavebné sporenie ako produkt primárne určený na dofinancovanie hypotéky. Práve dnes, v období keď sú banky ochotné požičať klientom na ich bývanie v rámci hypoték čoraz menej peňazí. Stavebné sporenie vhodnou alternatívou pre klientov, ktorí nedokázali na časť hodnoty nehnuteľnosti nasporiť.


5 dôvodov, prečo riešiť úver práve teraz

Máte úver alebo plánujete riešiť nový? Zbystrite pozornosť. Spísal som pre vás hlavné dôvody prečo konať hneď. 1. Siahnutie na menší úver, vyššia povinná rezerva Od 1.1.2018 si siahneme na menší úver (Prostredníctvom opatrenia obozretného poskytovania úverov z dielne NBS sa zvyšuje povinná finančná rezerva o 5%.) T.j. kým do konca roka môžeme získať napr. 100 000€, s tým istým príjmom v januári získame len cca 94 500€


Spustenie nášho webu

S radosťou oznamujeme všetkým našim klientom, ale aj neklientom, že sme spustili našu webstránku kde nájdete všetky odpovede na vaše otázky ohľadom financií. V aktualitách budú publikované novinky a zaujímavosti v oblasti financií a investovania.